Bemton

Kto może ubiegać się o budżet obywatelski?

26.jpgBudżet obywatelski staje się z roku na rok coraz popularniejszy i nie ma w tym zupełnie niczego dziwnego. To sposób na to, by w naszej okolicy powstawały potrzebne inwestycje, jak np. place zabaw czy też siłownie plenerowe, parkingi. Jednym słowem to co jest potrzebne mieszkańcom.

Kto może ubiegać się o środki?

Żeby pozyskać środki na tego typu przedsięwzięcia, trzeba przede wszystkim złożyć wniosek. Dla każdej gminy czy miasta budżet obywatelski ma nieco inne zasady. To powoduje, że trzeba dokładnie śledzić stronę internetową urzędu gminy lub miasta i na tej podstawie wyciągać ważne informacje. To bardzo ważne. Należy przede wszystkim pilnować wszystkich terminów, by nie przeoczyć momentu składania wniosku. O środki w ramach budżetu obywatelskiego, zwanego inaczej partycypacyjnym, może ubiegać się każda osoba, która ukończyła 18 lat i jest zameldowana w danej gminie. Program jest skierowany przede wszystkim do rdzennych mieszkańców przebywających na danym terenie. W końcu to oni najlepiej wiedzą, czego potrzeba w ich okolicy. To bardzo ważne. Dzięki temu można bardzo łatwo zweryfikować, jakich inwestycji oczekują właśnie mieszkańcy. To właśnie oni powinni najlepiej wiedzieć, czego brakuje w ich okolicy. Budżet obywatelski jest bardzo oczekiwany. Co roku każda gmina ogłasza zasady, na jakich przydziela się fundusze, a wielu mieszkańców czeka na to z niecierpliwością. To bardzo ważne. W ten sposób można sprawić, że w naszej okolicy będą powstawać pożądane i przede wszystkim potrzebne inwestycje. O środki na tego typu przedsięwzięcie może ubiegać się praktycznie każdy, jednak wiąże się to z wieloma formalnościami. Trzeba złożyć wniosek o dofinansowanie, a do tego dołożyć inne dokumenty, jak chociażby kosztorys, projekt czy inne wymagane przez włodarzy gminy czy miasta.

Pilnuj terminów

Niezmiernie ważne jest to, by pilnować wszystkich terminów i nie przespać momentu, w którym złoży się wniosek. W przeciwnym razie może nas to sporo kosztować. Jeśli nie wyrobimy się w zaplanowanym harmonogramie, stracimy szanse na uzyskanie potrzebnych dotacji. To spowoduje, że nie będziemy mogli zrealizować pożądanej inwestycji, niezależnie czy jest to plac zabaw, siłownia czy też inne niezbędne inwestycje, które są tworzone na terenie danej miejscowości. Grafik i jego przestrzeganie to absolutna podstawa. Bez tego nie można wiele zdziałać. Jeśli więc chcemy pozyskać jak najwięcej informacji, musimy przede wszystkim zwrócić na to szczególną uwagę.

PODOBNE WPISY

----------------------------

http://budoo.bloog.pl/id,355939849,title,Place-zabaw-wczoraj-i-dzis,index.html

http://chatlak.org/plac-zabaw-szkola-zycia-dla-kazdego-malucha

http://www.budnet.pl/forum/odnowa_starych_schodow,t=44657,2.html#post_111146

http://bemton.bloog.pl/id,355400544,title,Plac-zabaw-pod-lupa,index.html

http://emaluszki.pl/forum/index.php?/topic/4085-jak-spedzacie-czas-ze-swoim-dzieckiem/page__gopid__32008&#entry32008